?>

sokhan

در مسئله‌ی اقتصاد، آن چیزی که مهم است و اصل است، مسئله‌ی تولید داخلی است " مقام معظم رهبری"

تاریخ

1396/11/03 سه شنبه

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی بر توسعه خوشه صنعتی پوشاک تاکید کرد

نسخه مناسب چاپ نسخه مناسب چاپ آخرین بروز رسانی: چهارشنبه, دى 20, 1396 - 07:22

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی استانی توانمند در توسعه خوشه پوشاک است که گسترش این صنعت اشتغال زایی خوبی به همراه دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی، سیاوش وحدت در دیدار با معاونت اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: این شرکت در راستای حمایت از خوشه پوشاک اقدام به برگزاری دوره های آموزشی، حضور در نمایشگاه ها، ارائه زمین به داوطلبان در شهرک کارگاهی و غیره کرده است.

وی ادامه داد: تلاش بر ایجاد مجتمع متمرکز پوشاک برای شرکت های تعاونی و جامعه هدف صنعت پوشاک است که در این زمینه از اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی انتظار همکاری می رود.

وی با بیان اینکه خوشه صنعتی پوشاک با وجود سرمایه کم اشتغال خوبی را برای جامعه هدف خود به وجود می آورد، خاطرنشان کرد: حمایت از صنعت گران فعال در حوزه پوشاک ضروری است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی افزود: با توجه به اینکه واحدهای تولیدی به دلیل تولید مشترک، تهدیدها و فرصت های برابری دارند، باید از طریق برنامه های سازماندهی شده همسو، بتوانیم سرمایه اجتماعی این واحدها را افزایش دهیم.

وحدت توضیح داد: خوشه صنعتی، اجتماع یک سری واحدهای کسب و کار است که در یک منطقه جغرافیایی تمرکز دارند.

وی هدف از اجرای طرح خوشه های صنعتی را احیاء واحدهای دچار رکود، افزایش تولید و صادرات و حفظ اشتغال عنوان کرد.

وی گفت: سه تا شش ماه زمان می برد تا مطالعات امکان سنجی در خصوص پوشاک به پایان برسد.