?>

sokhan

شعار سال 97:سال حمایت از کالای ایرانی

تاریخ

1397/04/26 سه شنبه

تعاريف ومفاهيم

پیغام خطا

  • Warning: include(/home/northkh/domains/nkhorasaniec.ir/public_html/modules/search/search-block-form.tpl.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory در theme_render_template() (خط 1517 در /home/northkh/domains/nkhorasaniec.ir/public_html/includes/theme.inc).
  • Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/northkh/domains/nkhorasaniec.ir/public_html/modules/search/search-block-form.tpl.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') در theme_render_template() (خط 1517 در /home/northkh/domains/nkhorasaniec.ir/public_html/includes/theme.inc).
آخرین بروز رسانی: پنجشنبه, بهمن 29, 1394 - 05:34

 

شهرك صنعتي

مکانی است دارای محدوده و مساحت معین برای استقرار مجموع های ار واحد صنعتی . پژوهشی و فن آوری و خدمات پشتیبانی ازقبیل طراحی مهندسی . آموزشی . اطلاع رسانی مشاوره ای . بازرگانی که تمام یا پاره های از امکانات زیربنایی و خدمات ضروری را به نوع و وسعت شهرک و ترکیب فعالیتهای آن در اختیار واحدهای مذکور قرار می دهد .

 حق انتفاع

  عبارت است ازحق استفاده ازامکانات زیربنایی و خدمات ضروری شهرک صنعتی که در مقابل پرداخت هزینه های مصوب شرکت شهرکهای صنعتی توسط اشخاص طرف قرارداد پرداخت می گردد . 

 قراردادتخصيص زمين
 عبارت است از قراردادی که بین شرکت شهرکهای صنعتی و طرف قرارداد جهت تخصیص زمین و استفاده از امکانات زیربنایی و خدمات ضروری شهرکهای صنعتی مطابق متن قرارداد نمونه مصوب شرکت شهرکهای صنعتی منعقد می گردد

  امكانات زيربنايي وخدمات ضروري
  عبارت ازتاسیسات و خدماتی است که به منظور تامین نیازهای صنعتی و خدمات پشتیبانی طرف قرارداد در شهرک صنعتی بر حسب ضرورت و متناسب با امکانات شرکت فرعی ایجاد و مورد بهره برداری قرار می گیرد

 

 معرفي نواحي صنعتي محروم

فهرست شهرکها و نواحی صنعتی مناطق محروم و معافیتهای مالیاتی : نقشه مهمانك ماده 132 قانون اصلاح موادی ازمالیاتهای مستقیم: در آمد مشمول مالیات ابزاری ناشی از فعالیتهای تولید و معدنی در واحدهای تولیدی یا معدنی در بخشهای تعاونی وخصوصی که از اول سال 1381 به بعد از طرف وزارتخانه ها ذیربط برای آنها پروانه بهره برداری صادر یا قرارداد استخراج و فورش منعقد می شود, از تاریخ شروع بهره برداری یا استخراج به میزان هشتاد درصد و به مدت چهارسال و در مناطق کمتر توسعه یافته به میزان صد در صد و به مدت ده سال از مالیات موضوع ماده 105 این قانون معاف هستند. تبصره 1. فهرست مناطق کمتر توسعه یافته برای بقیه مدت برنامه سوم توسعه اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و همچنین در آغاز هر دوره برنامه توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزارتخانه های امور اقتصادی و داریی و صنایع و معادن تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد. تبصره 2. معافیتهای موضوع این ماده شامل درآمد واحدهای تولیدی و معدنی مستقر در شعاع یکصد و بیست کیلومتری مرکز تهران و پنجاه کیلومتری مرکز اصفهان و سی کیلومتری مراکز استانها و شهرهای دارای بیش از سیصد هزار نفر جمعیت بر اساس آخرین سرشماری به استثنای شهرکهای صنعتی استقرار یافته در شعاع سی کیلومتری مراکز استانها و شهرهای مذکور نخواهد بود.

 

 جذب سرمايه گذاري داخلي وخارجي

نظر به اهميت توسعه صنعتي و اقتصادي در كشور و مزيتهاي عمده استان خراسان شمالي ، شركت شهركهاي صنعتي استان پذيراي جذب و مشاركت سرمايه گذاري داخلي و خارجي در شهرك ها و نواحي صنعتي ( با توجه به مزاياي استقرار ) مي باشد .
لذا از كليه سرمايه گذاران داخلي و خارجي ( حقيقي و حقوقي ) صميمانه دعوت به عمل مي آيد در جهت افزايش ظرفيت توليد استان در زمينه هاي صنعتي و كشاورزي و كمك به اشتغال موجود ودر قالب طرح هاي آمايش صنعت و معدن ( طرح هاي اولويت دار و مورد نياز استان ) و ساير طرح هاي سرمايه گذاري اولويت دار شركت شهركهاي صنعتي مشاركت نمايند .
جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توان با كارشناسان صنايع كوچك داخلي 119 مذاكره نمود.

 

 معرفي توانمنديها ومزيت هاي استان خراسان شمالي

استان خراسان شمالي با توجه به بسياري از استعدادها، توانمنديها و قابليت هاي موجود بعنوان مزيت نسبي، پذيراي سرمايه گذاري در بسياري از زمينه هاي  صنعتي، كشاورزي و خدماتي مي باشد.